EvuCreative Loading

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal Web Sitesi, bir şirketin veya kurumun internette ki yüzüdür. Günümüzde internet reklamcılığının giderek önem kazanmasıyla birlikte yazılı basın reklamcılığı değer kaybetmiş ve internetin yayılmasıyla birlikte değer kaybetmeye devam edeceği bilinmektedir.

Profesyonel olarak tasarlanmış bir web sitesi, firmanızın doğru kitlelere ulaşmasını sağlayacak en doğru araçlardan biridir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında daha doğru ve detaylı bilgiye sahip olacaklardır. Kurumsal kimliğinizi tamamlamış firmanız ile web siteniz bir bütün olup, daha büyük bir anlam taşıyacaktır.

Kurumsal web sitesi şirketinizin internet üzerinde itibarınızı belirler. 24 saat ziyaretçi alan kurumsal web siteniz hazırlanırken, ilk olarak firma yöneticileri ile doğru analizler yapılmalıdır. Elde edilen analiz sonuçları doğrultusunda, ziyaretçilerinizin iteklerine cevap verebilen, amacına uygun, hatasız ve eksiksiz, kurumsal kimliğinizi doğru ifade eden bir site olması hedeflenmelidir.

Özetlersek; Kurumsal bir web sitesi şirketinizi internet arenasında en iyi şekilde yansıtmalıdır.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

İçerik açısından; öncelikle firma tanıtımı, ürün/hizmetler, kendinizden haber ve/veya etkinlikler, müşteri ilişkileri/destek, kariyer/insan kaynakları, ulaşım/iletişim gibi temel bölüm başlıkları olmalıdır.. Bunlara şirketin faaliyet alanı ile ilgili farklı bölümler de eklenebilir.

Dikkat etmeniz gereken unsurlar nelerdir?

Kurumların kendileri ile ilgili bilgi edinmek isteyen kullanıcılara yüksek derecede kullanılabilirlik düzeyine sahip web siteleri tasarlayıp sunmaları etkin bir kullanım sağlanması açısından önemlidir. Fakat genelde bilgi almaya veya web sitesi fonksiyonlarından yararlanmaya çalışan kullanıcılar, kullanması güç ve tasarım açısından başarılı olmayan web sayfaları ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Başarılı Bir Kurumsal Web Sitesi;

  • İyi tasarlanmış, güncel web trendlerine uygun,
  • İyi programlanmış ve güncel teknolojilerden faydalanan,
  • Yeterli derecede bilgi veren, özgün,
  • Ayrıntılı görsel ve daha fazla bilgi sunan,
  • Sürekli güncellenen ve içeriği yenilenen,
  • Arama motorlarına uygun kodlanmış,
  • HTML 5, CSS 3, JQUERY gibi teknolojilerin etkin kullanıldığı,

bir çalışma olmalıdır.

Kısacası tanınan ve etkin kullanılan başarılı bir kurumsal web sitesi yukarıda bahsedilen özelliklere sahip olmalıdır. Yeni bir kurumsal web sitesi yaptırırken veya mevcut sitenizi yenilerken bu özelliklere dikkat etmelisiniz.